Difference between revisions of "PM.ONLINE MEDIA (table)"
(New page: == wikibot == {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="border-collapse:collapse" |- | '''Table | PM.ONLINE_MEDIA |- |} {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="b...) |
|||
| Line 20: | Line 20: | ||
|- | |- | ||
| PRODUCT_ID | | PRODUCT_ID | ||
| − | | NUMBER | + | | NUMBER(6, 0) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
| Line 62: | Line 62: | ||
|- | |- | ||
| PRODUCT_TEXT | | PRODUCT_TEXT | ||
| − | | CLOB | + | | CLOB(4000) |
| null | | null | ||
| | | | ||
Revision as of 20:01, 24 August 2009
wikibot
| Table | PM.ONLINE_MEDIA |
| Column | Data Type | Nullable | Default | PK | Index |
| PRODUCT_ID | NUMBER(6, 0) | not null | ONLINEMEDIA_PK | ||
| PRODUCT_PHOTO | ORDSYS.ORDIMAGE | null | |||
| PRODUCT_PHOTO_SIGNATURE | ORDSYS.ORDIMAGESIGNATURE | null | |||
| PRODUCT_THUMBNAIL | ORDSYS.ORDIMAGE | null | |||
| PRODUCT_VIDEO | ORDSYS.ORDVIDEO | null | |||
| PRODUCT_AUDIO | ORDSYS.ORDAUDIO | null | |||
| PRODUCT_TEXT | CLOB(4000) | null | |||
| PRODUCT_TESTIMONIALS | ORDSYS.ORDDOC | null |
| Relation | Column | Referenced Column |
| OE.PRODUCT_INFORMATION | PRODUCT_ID | PRODUCT_ID |