Difference between revisions of "Public.service (table)"
| Line 40: | Line 40: | ||
|} | |} | ||
| − | === | + | === Foreign Keys === |
{| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="border-collapse:collapse" | {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="border-collapse:collapse" | ||
|- style="background:silver" | |- style="background:silver" | ||
| − | | ''' | + | | '''Relation |
| '''Column | | '''Column | ||
| − | | ''' | + | | '''Referenced Column |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| − | | [[public. | + | | [[public.service_(table)|public.service]] |
| serviceid | | serviceid | ||
| serviceid | | serviceid | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| − | | [[public. | + | | [[public.service_(table)|public.service]] |
| serviceid | | serviceid | ||
| serviceid | | serviceid | ||
|} | |} | ||
Revision as of 10:10, 27 August 2011
wikibot
| Table | public.service |
Columns
| Column | Data Type | Nullable | Default | Description |
| serviceid | integer | not null | ||
| servicename | varchar(32) | not null |
Primary Key
| Primary Key | Columns |
| pk_serviceid | serviceid |
Foreign Keys
| Relation | Column | Referenced Column |
| public.service | serviceid | serviceid |
| public.service | serviceid | serviceid |