Difference between revisions of "SH.COSTS (table)"
(New page: == wikibot == {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="border-collapse:collapse" |- | '''Table | SH.COSTS |- |} {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="border-c...) |
|||
| Line 27: | Line 27: | ||
|- | |- | ||
| TIME_ID | | TIME_ID | ||
| − | | DATE | + | | DATE(7) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
| Line 48: | Line 48: | ||
|- | |- | ||
| UNIT_COST | | UNIT_COST | ||
| − | | NUMBER | + | | NUMBER(10, 2) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
| Line 55: | Line 55: | ||
|- | |- | ||
| UNIT_PRICE | | UNIT_PRICE | ||
| − | | NUMBER | + | | NUMBER(10, 2) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
Revision as of 20:01, 24 August 2009
wikibot
| Table | SH.COSTS |
| Column | Data Type | Nullable | Default | PK | Index |
| PROD_ID | NUMBER | not null | COSTS_PROD_BIX | ||
| TIME_ID | DATE(7) | not null | COSTS_TIME_BIX | ||
| PROMO_ID | NUMBER | not null | |||
| CHANNEL_ID | NUMBER | not null | |||
| UNIT_COST | NUMBER(10, 2) | not null | |||
| UNIT_PRICE | NUMBER(10, 2) | not null |
| Relation | Column | Referenced Column |
| SH.CHANNELS | CHANNEL_ID | CHANNEL_ID |
| SH.PRODUCTS | PROD_ID | PROD_ID |
| SH.PROMOTIONS | PROMO_ID | PROMO_ID |
| SH.TIMES | TIME_ID | TIME_ID |