Difference between revisions of "Public.service (table)"
| Line 40: | Line 40: | ||
|} | |} | ||
| − | === | + | === Detail Tables === |
{| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="border-collapse:collapse" | {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="border-collapse:collapse" | ||
|- style="background:silver" | |- style="background:silver" | ||
| − | | ''' | + | | '''Detail Table |
| '''Column | | '''Column | ||
| − | | ''' | + | | '''Referencing Column |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| − | | [[public. | + | | [[public.ifservices_(table)|public.ifservices]] |
| serviceid | | serviceid | ||
| serviceid | | serviceid | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| − | | [[public. | + | | [[public.outages_(table)|public.outages]] |
| serviceid | | serviceid | ||
| serviceid | | serviceid | ||
|} | |} | ||
Latest revision as of 10:25, 27 August 2011
wikibot[edit]
| Table | public.service |
Columns[edit]
| Column | Data Type | Nullable | Default | Description |
| serviceid | integer | not null | ||
| servicename | varchar(32) | not null |
Primary Key[edit]
| Primary Key | Columns |
| pk_serviceid | serviceid |
Detail Tables[edit]
| Detail Table | Column | Referencing Column |
| public.ifservices | serviceid | serviceid |
| public.outages | serviceid | serviceid |