Difference between revisions of "SH.FWEEK PSCAT SALES MV (table)"
(New page: == wikibot == {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="border-collapse:collapse" |- | '''Table | SH.FWEEK_PSCAT_SALES_MV |- |} {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" ...) |
|||
| Line 20: | Line 20: | ||
|- | |- | ||
| WEEK_ENDING_DAY | | WEEK_ENDING_DAY | ||
| − | | DATE | + | | DATE(7) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
| Line 27: | Line 27: | ||
|- | |- | ||
| PROD_SUBCATEGORY | | PROD_SUBCATEGORY | ||
| − | | VARCHAR2 | + | | VARCHAR2(50) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
Revision as of 20:01, 24 August 2009
wikibot
| Table | SH.FWEEK_PSCAT_SALES_MV |
| Column | Data Type | Nullable | Default | PK | Index |
| WEEK_ENDING_DAY | DATE(7) | not null | FW_PSC_S_MV_WD_BIX | ||
| PROD_SUBCATEGORY | VARCHAR2(50) | not null | FW_PSC_S_MV_SUBCAT_BIX | ||
| DOLLARS | NUMBER | null | |||
| CHANNEL_ID | NUMBER | not null | FW_PSC_S_MV_CHAN_BIX | ||
| PROMO_ID | NUMBER | not null | FW_PSC_S_MV_PROMO_BIX |