Difference between revisions of "SH.DR$SUP TEXT IDX$I (table)"
(New page: == wikibot == {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="border-collapse:collapse" |- | '''Table | SH.DR$SUP_TEXT_IDX$I |- |} {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" sty...) |
|||
| Line 20: | Line 20: | ||
|- | |- | ||
| TOKEN_TEXT | | TOKEN_TEXT | ||
| − | | VARCHAR2 | + | | VARCHAR2(64) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
| Line 27: | Line 27: | ||
|- | |- | ||
| TOKEN_TYPE | | TOKEN_TYPE | ||
| − | | NUMBER | + | | NUMBER(3, 0) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
| Line 34: | Line 34: | ||
|- | |- | ||
| TOKEN_FIRST | | TOKEN_FIRST | ||
| − | | NUMBER | + | | NUMBER(10, 0) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
| Line 41: | Line 41: | ||
|- | |- | ||
| TOKEN_LAST | | TOKEN_LAST | ||
| − | | NUMBER | + | | NUMBER(10, 0) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
| Line 48: | Line 48: | ||
|- | |- | ||
| TOKEN_COUNT | | TOKEN_COUNT | ||
| − | | NUMBER | + | | NUMBER(10, 0) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
| Line 55: | Line 55: | ||
|- | |- | ||
| TOKEN_INFO | | TOKEN_INFO | ||
| − | | BLOB | + | | BLOB(4000) |
| null | | null | ||
| | | | ||
Revision as of 20:01, 24 August 2009
wikibot
| Table | SH.DR$SUP_TEXT_IDX$I |
| Column | Data Type | Nullable | Default | PK | Index |
| TOKEN_TEXT | VARCHAR2(64) | not null | DR$SUP_TEXT_IDX$X | ||
| TOKEN_TYPE | NUMBER(3, 0) | not null | DR$SUP_TEXT_IDX$X | ||
| TOKEN_FIRST | NUMBER(10, 0) | not null | DR$SUP_TEXT_IDX$X | ||
| TOKEN_LAST | NUMBER(10, 0) | not null | DR$SUP_TEXT_IDX$X | ||
| TOKEN_COUNT | NUMBER(10, 0) | not null | DR$SUP_TEXT_IDX$X | ||
| TOKEN_INFO | BLOB(4000) | null |