Difference between revisions of "SH.CHANNELS (table)"
(New page: == wikibot == {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="border-collapse:collapse" |- | '''Table | SH.CHANNELS |- |} {| border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" style="borde...) |
|||
| Line 27: | Line 27: | ||
|- | |- | ||
| CHANNEL_DESC | | CHANNEL_DESC | ||
| − | | VARCHAR2 | + | | VARCHAR2(20) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
| Line 34: | Line 34: | ||
|- | |- | ||
| CHANNEL_CLASS | | CHANNEL_CLASS | ||
| − | | VARCHAR2 | + | | VARCHAR2(20) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
| Line 48: | Line 48: | ||
|- | |- | ||
| CHANNEL_TOTAL | | CHANNEL_TOTAL | ||
| − | | VARCHAR2 | + | | VARCHAR2(13) |
| not null | | not null | ||
| | | | ||
Revision as of 20:01, 24 August 2009
wikibot
| Table | SH.CHANNELS |
| Column | Data Type | Nullable | Default | PK | Index |
| CHANNEL_ID | NUMBER | not null | CHANNELS_PK | ||
| CHANNEL_DESC | VARCHAR2(20) | not null | |||
| CHANNEL_CLASS | VARCHAR2(20) | not null | |||
| CHANNEL_CLASS_ID | NUMBER | not null | |||
| CHANNEL_TOTAL | VARCHAR2(13) | not null | |||
| CHANNEL_TOTAL_ID | NUMBER | not null |
| Detail Table | Column | Referencing Column |
| SH.COSTS | CHANNEL_ID | CHANNEL_ID |
| SH.SALES | CHANNEL_ID | CHANNEL_ID |